Jaarlijks worden honderden nieuwe managementboeken de markt opgeslingerd.
Populaire onderwerpen van de auteurs: kwaliteitsmanagement, veranderingmanagement, hoe word je een sterke manager, etc.,etc. Allemaal boeken waar mensen in het bedrijfsleven niet op zitten te wachten. Slaapverwekkend saai en voorspelbaar zijn dit soort boeken. Lees je de back cover dan weet je in feite alles.
Een positieve uitzondering is het boek van Eckart Wintzen.
Lekkere dwarse hippie
Eckart Wintzen heeft een onconventioneel boek geschreven voor iedereen die met management te maken heeft. Ook is het boekje ideaal voor ondernemers, studenten en docenten in de bedrijfseconomische hoek. Het boek veroorzaakte bij mij een glimlach op de kaken. Eckart is heel duidelijk. Schaf de afdeling personeelszaken af. Als een bedrijf groter wordt dan vijftig werknemers moet je het gaan opdelen in twee kleine cellen. Zelfstandige Business units die hun eigen broek moeten ophouden.
Zo heeft deze succesvolle ondernemer van de afgelopen eeuw in een recordtempo een eenmanszaak opgetild naar een bedrijf met meer dan 10.000 werknemers.
Zijn managementvisie heeft hij opgetekend in een ‘Moleskine’ boekje vol met kleine tekeningen, schetsjes, koffievlekken, paperclips en gemarkeerde teksten. Net alsof je een agenda van een hippie ondernemer zit te lezen. Erg grappig en leerzaam
Anders dan anderen
Om over te brengen dat dit managementboekje echt anders is, blijkt al op pagina drie:
‘Rechten
Alles wat je leuk vindt in dit boek mag je gebruiken , navertellen, kopiëren, overtikken, jatten; wat je maar wilt. Als jer maar bij vertelt waar je het vandaan hebt. Maar het is natuurlijk ook weer niet de bedoeling dat je het hele boek kopieert en gaat verkopen. Dat vindt de uitgever niet leuk, dat snap je.’
Leuk? Lees het boekje dan verder…..isb nummer 978-90-5637-967-4
“Eckart’s notes’ Uitgeverij: Lemniscaat
1 reactie op “Eindelijk een leuk management boek”
Hoi Robert Ik ben het helemaal met je eens. Merkwaardig dat er toch zoveel mensen zijn die het boek heel anders lezen. Zie de discussie in http://www.managementpro.nl op: http://www.managementpro.nl/2007/05/27/uncategorized/eckart%e2%80%99s-notes-my-notes/